Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

ahojky mám problém který má nebo bude mýt skoro každý,před nekolika lety sem fotil eště klasikou asi do doby než mě z koupelny na vyvolávání vyhnal narozený prcek pak sem byl ve spáru profilabu (prý) a po několika reklamací sem skončil u digitalu .a ted má otazečka jak dlouho my vydrží fotky uložený ,fotim pár let digi a mám jich už pár x tisic rasranej komp a pamet nebude na furt ,co a jak to řešíte vy kam snimi každá je hezká a mazat se mě je nechce . ted radte beru každou možnost .....

Obrázek uživatele martinkamin

Doporučuji nejhůře dva disky různé šarže a na ty ukládat a zálohovat. Přečti si, jaký je rozdíl mezi archivací a zálohou. V lepším případě diskové pole s RAID 1 disky a dalším diskem na zálohu nebo diskové pole RAID 5.

Obrázek uživatele lednacek

Asi tady :) .....http://www.czc.cz/externi-disky/produkty

Obrázek uživatele martinkamin

Raději byl tazateli doporučil koupit disk a externí case pro rychlou výměnu. Externí disk jsou sice hezké, ale stojí 2x tolik, co běžný disk.

Obrázek uživatele zatrz

no tak sem tento problémek začal řešit se známim přez programování a ten mě dorazil sám zalohuje na tři místa a to odsebe vzdalený na tolik aby když jedno chytne aby ostatni byli mimo plameny a že prý zažil že schořeli i dvě zalohy a že tři to by byl snad jen pech, no hlavně mě ujistil že sou borci kteří dostanou jméno i z mrtvého (že se prý dá stahnout data udajně mrtvého nebo jinak poškozeného disku) jinak ohledně zalohovaní a archivací rozdil chápu akorad mě tento přispevek docela napadl jako dobra diskuze a probrani jak kdo to má ošefovaný :-/ asi sem čekal trochu víc nápadu a myšlenek .

Obrázek uživatele filip122

Podobně to praktikuju já. Data z domácího PC mám zkopírovaná v práci (na externím disku) a naopak pracovní data mám doma. Malý externí disk 1T nosím v tašce a i tam mám veškerá data a vlastně pomocí něj data přenáším. Každý soubor mám tedy minimálně na 3 discích a na minimálně dvou různých místech v Praze. Aktualizaci provádím jednou týdně, pracovní data zálohuju denně. (Pokud pro někoho něco nafotím za peníze, zálohu provádím ihned). Mám výhodu že objem mých dat roste pomaleji než kapacita prodávaných disků. Starší "vyřazené" disky s menší kapacitou používám jako archiv pro méně důležitá data (v podstatě staré RAWy), ty zálohovaná nemám.

Obrázek uživatele zatrz

a ted sem zvědavej co budeš dělat až ten prágl bude v plamenech :-)..........

Obrázek uživatele filip122

To si uvědomuju, že o data přijdu při jaderném útoku nebo pádu meteoritu. Ale v takovém případě mi už chybět nebudou ...

Obrázek uživatele zatrz

tak zitra si jedu pro WD s usb3 tak uvidim snad nebudu brečet

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.